Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Jak należy transportować konglomerat marmurowy

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Jak należy transportować konglomerat marmurowy

Data publikacji: 2021-01-20

Płyty kamienne to coraz chętniej wykorzystywany do budowy i wykończenia wnętrz materiał. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zwłaszcza konglomerat marmurowy. Co warto wiedzieć o tym syntetycznym kamieniu i jak należy go prawidłowo transportować? Nasi eksperci odkrywają przed Państwem wszystkie tajemnice.

Konglomerat marmurowy – podstawowe informacje

Jest to sztucznie przetworzony materiał powstały poprzez zmieszanie odłamków naturalnych skał z żywicą poliestrową oraz barwnikami. Wszystkie bloki wychodzące z zakładu kamieniarskiego są identyczne pod względem struktury. Mają gładką, odporną na ścieranie i działanie wysokich temperatur powierzchnię, która nie absorbuje wilgoci. Wykorzystuje się je do budowy schodów, blatów łazienkowych i kuchennych, a także parapetów.

Bezpieczny transport konglomeratu marmurowego

Kamień to materiał, z którym należy się ostrożnie obchodzić, szczególnie w czasie dostawy. By blat do łazienki czy parapet kuchenny dotarł bezpiecznie pod drzwi Klienta, należy go przygotować do przewozu oraz odpowiednio ułożyć na pace samochodu. Płyty muszą być obłożone jakimś materiałem ochronnym, np. tekturą lub styropianem, co zapobiegnie ich przypadkowemu zarysowaniu. Powinny być postawione pionowo, gdyż taki sposób transportu zmniejsza ryzyko pęknięcia konglomeratu marmurowego. Jeśli przewożonych jest więcej sztuk, warto zastosować pasy zabezpieczające przed samoistnym przemieszczaniem się. Z naszego doświadczenia wynika, że zastosowanie w praktyce tych kilku wskazówek znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia blatów.

Impalex sp. z o. o. - dostarczymy zamówienie pod wskazany adres

Jak Państwo widzą, dostarczenie płyt kamiennych to nie lada wyzwanie. Nieprawidłowo przewożony konglomerat marmurowy może z łatwością ulec uszkodzeniu w czasie transportu, co narazi Klienta na niepotrzebna na straty. Wybierając importera warto zatem sprawdzić, czy oferuje on również przewóz materiałów. W firmie Impalex sp. z o.o. organizujemy transport zamówionego materiału na terenie całego kraju. Dostarczane płyty są umieszczane na pace samochodu zgodnie z wymogami i starannie zabezpieczone na czas przewozu, dzięki czemu dojeżdżają do Klienta w stanie idealnym.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.