Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Import granitu z Chin - podstawowe informacje

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Import granitu z Chin - podstawowe informacje

Data publikacji: 2021-01-20

Państwo Środka od lat należy do jednych z największych eksporterów granitu na całym świecie. Surowiec wydobywany w prowincjach Shandong, Guangdong, Fujian, Hubei, Jiangxi i Henan od zawsze był ceniony przez konsumentów ze wglądu na unikalną barwę kamienia oraz jego niską cenę. Przed podjęciem decyzji o zakupie płyt z Chin warto poznać nieco szczegółów dotyczących procesu importu. Zapraszamy zatem do krótkiej lektury!

Zebranie informacji o partnerze biznesowym

To podstawowy krok, którego żaden importer nie może pominąć. Firmy decydujące się na handel granitem z odległymi państwami azjatyckim przed rozpoczęciem współpracy muszą starannie zweryfikować wiarygodność partnera biznesowego oraz... legalność jego działalności. Dla usprawnienia tego procesu wprowadzono tzw. wizję lokalną. Polega ona na wizycie inspektora we wskazanej chińskiej fabryce, skontrolowaniu przez niego jakości oferowanych towarów i sprawdzeniu dokumentów przedsiębiorstwa w miejscowych urzędach. Po zakończeniu wizji lokalnej zlecający ją przedsiębiorca otrzymuje szczegółowy raport handlowy.

Obliczenie czasu przesyłki

Chiny są oddalone od Polski o dziesiątki tysięcy kilometrów i choć w obecnych czasach odległość nie stanowi żadnego problemu w przypadku importu granitu, to jednak cały proces może nieco potrwać. Dlatego też przed złożeniem zamówienia konieczne jest dokładne obliczenie czasu potrzebnego na przewóz towarów. Z Państwa Środka do Polski kamień dostarczany jest drogą morską lub kolejową i w zależności od miejsca oraz sposobu wysyłki może potrwać od dwóch tygodni do nawet sześciu miesięcy.

Import granitu z Chin – lepiej zdać się na fachowców

Handel z zagranicznymi kontrahentami wymaga posiadania szerokiej wiedzy, znajomości kultury danego kraju oraz władania umiejętnościami, na których zdobycie potrzeba niekiedy wielu lat. Dlatego też, jeśli chcecie Państwo zamówić granit czy jakikolwiek inny kamień budowlany, lepiej zdecydować się na współpracę z doświadczonym importerem. Firma Impalex sp. z o.o. posiada bogatą siatkę kontaktów w różnych krajach, w tym także w Chinach. Szczegółowo kontrolujemy cały proces dostawy: począwszy od weryfikacji producenta, poprzez sprawdzenie towarów na miejscu, ich bezpieczne załadowanie oraz transport do wskazanego miejsca, dzięki czemu możecie być Państwo pewni, że zamówienie zostanie zrealizowane terminowo i z zachowaniem najwyższych standardów obsługi. Importujemy wysokiej jakości granit wyłącznie od dostawców posiadających certyfikaty potwierdzające zgodność płyt z normami europejskimi.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]