Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Czym jest konglomerat? Cechy i zastosowanie konglomeratów kwarcowych i marmurowych

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Czym jest konglomerat? Cechy i zastosowanie konglomeratów kwarcowych i marmurowych

Data publikacji: 2023-03-29

Kamień jest budulcem wykorzystywanym do aranżacji wnętrz już od czasów starożytności. Najtrwalsze blaty, posadzki czy parapety zostały wykonane właśnie z tego surowca. Współczesna technologia pozwala tworzyć niezwykle praktyczne połączenie naturalnych łupków kamiennych, zespolonych żywicą polimerową - są to konglomeraty. Powstają głównie na bazie kwarcu i marmuru, które stanowią ponad 95% kompozytu, a dzięki domieszce spoiwa uzyskują niepowtarzalne właściwości.

Cechy konglomeratu kwarcowego i marmurowego

Materiał złożony z kamienia i żywicy polimerowej odznacza się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie poniesie uszczerbku nawet przy intensywnej eksploatacji, dlatego doskonale nadaje się do miejsc użyteczności publicznej.

Konglomeraty charakteryzują się minimalną nasiąkliwością, nie chłoną wody, mogą więc z powodzeniem stanowić wyposażenie łazienek, toalet i kuchni. Dodatkowym atutem jest łatwość utrzymania gładkiej i nieporowatej powierzchni w czystości.

Metoda produkcji konglomeratów kwarcowych i marmurowych pozwala nadać im dowolny odcień i wzór, a także powielać uzyskany efekt. Trzeba również wspomnieć o atrakcyjności wizualnej tych materiałów - stwarzają one wrażenie minimalistycznej elegancji, wysoko cenionej we współczesnych trendach wnętrzarskich.

Zastosowanie konglomeratów kwarcowych i marmurowych

Połączenie kamień naturalny plus żywica polimerowa to duet doskonały, a zastosowania kompozytu są bardzo szerokie. Używa się go do produkcji armatury sanitarnej, blatów kuchennych i łazienkowych, powstają z nich również parapety, posadzki i schody, a także elewacje ścienne. Łatwość formowania i obróbki sprawia, że konglomeraty znajdują zastosowanie do tworzenia konstrukcji bezspoinowych, co w przypadku kamienia naturalnego jest niemożliwe.

Oferujemy kompozyty kwarcowe i marmurowe w różnych odcieniach, ozdobione fantazyjnymi wzorami. Warto zwrócić uwagę na ten materiał, jako niezwykłe połączenie walorów estetycznych i użytkowych, czerpiące to, co najlepsze z kamienia i żywicy.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]