Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego - dlaczego warto?

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Blat kuchenny z konglomeratu kwarcowego - dlaczego warto?

Data publikacji: 2023-03-29

Sercem każdej nowoczesnej kuchni jest blat, który stanowi idealne miejsce dla wszystkich kulinarnych eksperymentów, a w trakcie spotkań towarzyskich może pełnić rolę szwedzkiego stołu. Coraz większą popularność zdobywają blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego. Co to za materiał? Ogólnie mówiąc, jest to syntetyczny kamień, którego wzór w trakcie produkcji zostaje poddany kontroli, a więc staje się powtarzalny. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać całe serie produktu, by zastosować je na przykład w kilku różnych pomieszczeniach – najczęściej w kuchni i łazience.

Czym charakteryzuje się konglomerat kwarcowy?

Jak sama nazwa sugeruje, podstawą prezentowanego materiału jest kwarc, który stanowi ponad 90% składu, reszta to żywice elastyczne i barwniki. Blaty z konglomeratu zachowują więc wszystkie zalety charakterystyczne dla kwarcu, który jest minerałem z gromady krzemianów. Odznaczają się więc gładką, twardą powierzchnią, która nie chłonie wody i jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, przede wszystkim zarysowania i obtłuczenia.

Blat z konglomeratu kwarcowego bardzo łatwo utrzymać w czystości, ponieważ nie zatrzymuje brudu ani nie ulega przebarwieniom, na przykład przy kontakcie z substancjami o kwaśnym odczynie. Co więcej, nie podlega korozji biologicznej, a wiadomo przecież, że w kuchni panuje duża wilgotność oraz znajdują się pożywki dla bakterii czy grzybów. Materiał odznacza się również odpornością na wysoka temperaturę.

Hit współczesnych wnętrz

Blaty z konglomeratu kwarcowego stają się coraz bardziej popularne. Dekoratorzy wnętrz często sięgają po kamień syntetyczny, ponieważ jest lżejszy od naturalnego, nie obciąża nadmiernie szafek i innych elementów wyposażenia. Ponadto cechuje się powtarzalnością wzorów, co przekłada się na spójną koncepcję wnętrza - można ten sam materiał zastosować w różnych miejscach. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o walorach wizualnych i estetycznych konglomeratu kwarcowego - szeroka gama kolorystyczna, zachwycający deseń, idealne wykończenie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu z firmą Impalex.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]