Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Konglomerat kwarcowy - czym się wyróżnia?

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Konglomerat kwarcowy - czym się wyróżnia?

Data publikacji: 2023-03-29

Syntetyczny kamień to materiał, który zdobywa coraz większą popularność w wystroju wnętrz - nic dziwnego, jest zarazem estetyczny, jak też funkcjonalny. Gatunek ten reprezentuje między innymi konglomerat kwarcowy. Jego budulcem jest w 95% minerał kwarc, pozostałe 5% stanowią domieszki żywicy i substancji barwiących. Czym wyróżnia się konglomerat kwarcowy, spośród innych kompozytów?

Może zacznijmy od walorów wizualnych. Produkcja tego wdzięcznego materiału pozwala uzyskać przepiękne, głębokie kolory i wzory, które są w pełni kontrolowane, a więc powtarzalne. Dzięki temu można użyć jednakowego konglomeratu kwarcowego na wielu powierzchniach, wyłożyć nim ściany czy stworzyć blaty, utrzymane w jednakowej stylistyce. Takie rozwiązanie zyskuje szczególnie na znaczeniu przy urządzaniu dużych przestrzeni komercyjnych, takich jak hotele, restauracje czy salony obsługi klienta.

Niezwykła funkcjonalność konglomeratu kwarcowego

Walorom estetycznym materiału towarzyszą również liczne zalety funkcjonalne. Syntetyczny kamień odznacza się gładką powierzchnią o niskiej nasiąkliwości, stąd idealnie nadaje się do kuchni czy łazienek. Z powodzeniem wykorzystuje się go również do tworzenia zewnętrznych elewacji na ścianach budynków. Jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie ulega korozji biologicznej.

Konglomerat kwarcowy bardzo łatwo utrzymać w czystości, wystarczy woda z łagodnym detergentem, aby szybko przywrócić powierzchni pierwotny blask. Do niewątpliwych plusów należy też odporność na uszkodzenia mechaniczne, wszelkie zarysowania czy odpryski. Jeśli zaś chodzi o stronę techniczną, materiał bardzo łatwo poddaje się obróbce, dzięki czemu można zrealizować wiele skomplikowanych zamówień.

Jeśli zainteresował Państwa konglomerat kwarcowy, który wyróżnia się szeregiem niezwykłych właściwości, zapraszamy do kontaktu z firmą Impalex - Importer Kamienia. Znajdziecie w naszej ofercie wspaniały konglomerat kwarcowy w wielu ciekawych odsłonach, zachwycających głębokimi kolorami i oryginalnymi wzorami


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.