Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Schody marmurowe czy granitowe?

  1. Strona główna
  2. - Aktualności
  3. - Schody marmurowe czy granitowe?

Data publikacji: 2023-07-13

Odpowiednio i solidnie wykonane mogą być piękną ozdobą zewnętrzną oraz wewnętrzną. Mowa oczywiście o schodach, które są nie tylko funkcjonalną konstrukcją umożliwiającą przemieszczanie się z jednego piętra budynku na drugie, ale również elementem aranżacyjnym. Jeżeli zależy Państwu na ich wyjątkowej trwałości oraz eleganckim designie, warto postawić na materiały budowlane w postaci naturalnych kamieni – marmuru lub granitu. Aby dokonać odpowiedniego wyboru pomiędzy tymi surowcami warto najpierw zapoznać się z ich właściwościami, jak i zaletami. W tym artykule poznają Państwo podstawowe różnice między produktami importowanymi przez Impalex – hurtowni oferującej wysokiej jakości towary budowlane!

Właściwości i zalety granitu wykorzystywanego do budowy schodów

Trwały, odporny na zużycie, łatwy w utrzymaniu – to tylko niektóre z cech materiału, jakim jest granit. Według wielu specjalistów w branży budowlanej jest on idealnym wyborem do konstrukcji zewnętrznych ze względu na jego wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, a także wewnętrznych w nieruchomościach mieszkalnych czy komercyjnych, gdzie każdego dnia dużo osób korzysta ze schodów. To nie wszystko – ten surowiec naturalny występuje również w wielu kolorach o różnym wykończeniu o czym mogą się Państwo przekonać zapoznając się z ofertą Impalex – firmy prowadzącej import kamienia naturalnego.

Jakie schody będą najlepiej prezentować się w marmurze?

W sporze “schody marmurowe czy granitowe” nie możemy również pominąć jednego z najczęściej wykorzystywanych materiałów do budowy różnego rodzaju konstrukcji. Marmur to niezwykle elegancki i klasyczny kamień naturalny pozyskiwany z różnych zakątków świata - w Impalex importujemy go bowiem m.in. z Włoch oraz Chin! Surowiec ten jest najczęściej wybierany przez właścicieli domów i publicznych posiadłości, którym zależy na efektownym i luksusowym wykończeniu. Warto jednak dodać, że nie jest on polecany do konstrukcji zewnętrznych, ponieważ może ulegać matowieniu.

Jaki materiał wybrać - schody marmurowe czy granitowe? Odpowiedź na to pytanie zależy przede wszystkim od Państwa potrzeb i efektu, który chcą Państwo uzyskać. Bez względu na to, który surowiec zdecydują się Państwo zakupić, importer kamienia Impalex oferuje ich szeroki wybór w różnych kolorach i wzorach.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. [X]