Magazyn: ul. Gołaszyńska 18, 64-600 Oborniki Wlkp. +48 731 678 982 +48 509 032 357

Organizujemy transport na terenie całego kraju, w celu ustalenia szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel: +48 731 678 982

Marmur

  1. Strona główna
  2. - Marmur

Naturalne kamienie od setek lat są chętnie wykorzystywane jako materiał budowlany i przy aranżacji wnętrz. Najbardziej szlachetną ze skał jest bez wątpienia marmur. Powstaje on w wyniku przeobrażenia wapienia lub dolomitów pod wpływem działania wysokich temperatur oraz ciśnienia. Wydobywa się go na całym świecie, głównie w Hiszpanii, Włoszech, Chinach, Wietnamie i Indiach. Jest to bardzo twardy, wytrzymały materiał, który jednak łatwo poddaje się obróbce. Występuje w wielu odmianach, jego znakiem rozpoznawczym są wyraziste, odznaczające się żyłki ciemniejszego koloru. Cechuje go wysoka odporność na pęknięcia, zarysowania czy innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Marmur jest chętnie wykorzystywany do wykończenia wnętrz, używa się go przede wszystkim w kuchni oraz łazience. Ze względu na niezwykłą trwałość i elegancki wygląd ten materiał sprawdzi się w roli płytek posadzkowych i ściennych, blatów, parapetów okiennych czy obudowy kominków. Może być również użyty do budowy schodów wewnętrznych.

Impalex sp. z o.o. importuje marmur z różnych zakątków świata, w tym Włoch oraz Chin. Proponujemy zakup płyt o kilku różnych grubościach w szerokiej gamie kolorystycznej.


ul. Sielska 17a, 60-129 Poznań, woj.wielkopolskie | NIP: 779-24-53-895 | email: impalexpoznan@gmail.com

Strona używa plików cookie (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.